Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Jak se to celé seběhlo...

  V roce 1997 se v Ostrově stalo to, že na popud jednoho z místních rodáků Romana Macháčka, začala skupina většinou bývalých hokejistů z mládežnických kategorií jezdit na zimní stadion do Pardubic, kde se utkávala s jeho družstvem. Zpočátku byli tito „nadšenci“ (bylo jich cca 15) úplně bez hokejového vybavení, pouze s bruslemi a hokejkou, výjimkou byly u některých rukavice.

Výsledky samozřejmě odpovídaly stavu věci, ale nadšení stoupalo a téměř všichni hráči si postupně pořídili kompletní hokejové vybavení. Jako první byla pořízena „zánovní“ brankářská výstroj, která možná pamatovala ještě Holečkovy začátky, ale pro začátek stačila.

Postupem času se začala hra lepšit a ještě na jaře 1998 po slavné olympiádě v Naganu bylo rozhodnuto obnovit kdysi slavnou hokejovou historii místního hokejového klubu HC Ostrov.

Na podzim roku 1998 byl proveden první důležitý krok – přihlášení týmu do ligy neregistrovaných ve Skutči a zakoupení první sady dresů ve žlutočerné kombinaci a tyto barvy byly následně uznány jako klubové. V úvodní soutěžní sezoně se do mužstva zařadila pětice z tréninkového partnera z Pardubic, protože někteří z místních se rozhodli dále nepokračovat ve sportovní činnosti. V této sezoně družstvo HC Ostrov dosáhlo výborného umístění na 4.místě (z 10 účastníků), což od nováčka nikdo nečekal.

Ke konci uvedené sezony 98/99 se pomalu začal stabilizovat kádr a nadšení bylo po dobrém výsledku ještě větší.

V následující sezoně, tj., 1999/2000 ještě vylepšilo naše družstvo vynikající výsledek z předchozího roku a po skvělých výkonech v průběhu celé sezony se probojovalo až do finále. Zde mu chybělo k triumfu pouhých 15 vteřin. V tomto čase totiž soupeř (HC Otradov) vyrovnal naše vedení 2:1 a v následných samostatných nájezdech zvítězil 1:2. I druhé místo bylo však vynikajícím úspěchem.

Do dalších sezon již byla „značka“ HC Ostrov pasována do role favoritů. Bohužel se po dobu 5-ti sezon nepodařilo tuto roli potvrdit. Vždy se nepodařilo postoupit ze semifinále a pro družstvo zbyl „pouze“ boj o 3. příčku. Všechny tyto zápasy Ostrov vyhrál a má tudíž ve sbírce 5 bronzových umístění po sobě.

V sezoně 2005/2006 dosáhl tým zatím největšího úspěchu. I přes značnou marodku prošel, až na pár drobných zaváhání, soutěží bez problémů a zvládl i nejdůležitější část sezony – semifinále. Po pěti letech tak dosáhl vytouženého finále. V něm se utkal s týmem HC Budislav, který skončil v základní části na 3.místě (naši byli první).

I v tomto finále naši hráči předvedli skvělý kolektivní výkon, zvítězili 4:2 a poprvé v novodobé historii klubu získali pohár pro vítěze.Vaše otázky rádi zodpovíme.