Jdi na obsah Jdi na menu
 


HC Řepníky - HC Ostrov 2:10

18. 10. 2008

Předem děkuji za ohlasy na tento netradiční live komentář,  psaný přímo v centru dění utkání.

            Sobota, 18. října 2008, 20:30. Na ledě se vítají týmy HC Ostrov a HC Řepníky. Tribuny se zaplňují diváky, kteří se těší na zajímavý zápas. Splní naše očekávání tito dva rivalové?

Jestli tedy vůbec k tomu dostanou šanci. Hráči se rozehrávají už 30 minut a rozhodčí nikde. Kapitáni týmů se musí bleskurychle rozhodnout co s tím. Verdikt je tady. Máme nového rozhodčího Filipa Staňka, 12-ti letého klučinu a na druhé straně zástupce Řepníků. Jak nám tento zápas odpískají ze střídaček?

            A je to tady, první  hvizd a zápas začíná. Hra docela proudí, hráči lítají z jedné strany na druhou. Toho využil už v páté minutě ostrovský hráč číslo 55, kdy jel sám na bránu a vsítil nádherný gól.  Stav je tedy 0:1 pro Ostrov.

            Nyní proběhly dvě střídání, kdy ostrovští Řepníky jen mleli. Ze spousty šancí jsme se konečně dočkali. Hráč číslo 61 – Leoš Pék nekompromisně ujel obraně a sám na bránu dal gól. Ostrov vede 0:2.

            Diváci nestačí fandit, a je tu další gól, který dává Jarda Růžek po tečované střele Vaška Staňka. Tím ukončují první třetinu.

Druhá třetina začíná pěkně zostra. Po 30 ti vteřinách od prvního zapískání se náš obávaný útočník číslo 61 opět hrozivě blíží k brance protihráčů a dává 4 tý gól.

            Teď se dostávají do ohromné šance bratři Staňkovi, respektive Michal, bohužel, řepníkovský brankář tentokrát vychytal.

            Řepníky se teď vzpamatovali a začali nebezpečně útočit. Po pár minutách, kdy rozhýbávali našeho ztuhlého brankáře, dávají svůj dnešní první gól. Stav utkání tedy 1:4.

            Zatím je to  velice zajímavý zápas. Hráči se snaží hýbat, a v rámci možností hrají fairplay.

            Utkání probíhá v poklidném tempu, kdy Ostrov má značnou převahu, kterou  korunuje dalšími třemi góly v těsném závěsu po sobě. Za zmínku stojí branka po souhře Komára a Michala S. kdy vyšachovali obranu a zakončili do odkryté svatyně.

21:21 v tomto magickém čase jede trestné střílení hráč číslo 76 – Roman Staněk, který byl podražen při samostatném nájezdu na bránu. Bohužel svou opakovanou šanci neproměňuje v gól. Nevadí.

Další nádherná šance hráče číslo 10 který bravurně prokličkoval před bránu, která byla naprosto prázdná. Tato šance se nepovedla,  ale Jarda Růžek se nevzdal, otočil se a dal krásný gól číslo 8.

            Ke konci druhé třetiny už jsou hráči evidentně unaveni. Plouží se po ledě, jak lenochodi. Snad je pauza trochu povzbudí na poslední třetinu. Stav utkání 1:8

            Hráčům se během pauzy vrátila neomylná hbitost. Ostrov opět mele Řepníky. Po pár minutách první třetiny dává gól Honza Smejkal po Leošově přihrávce. Stav 1:9.

            Pozdě, ale přece, se nám podařilo sehnat náhradu za rozhodčího, zápas snad dostane pořádné grády. Bohužel se nám zranil hráč číslo 75 – Michal Staněk, který nejprve leží, ale po chvíli se zvedá a hrdinsky odjíždí na střídačku s poraněnou rukou.

            Hra je zajímavá, chvíli se hraje na jedné straně, chvíli na druhé. Teď ovšem své šance využili Řepníky a po blafáku do backhandu skórovali na 2:9. Věří si natolik, že by ještě mohli ohrozit evidentní výhru Ostrova?

            Zřejmě ne, protože Ostrov se vyšplhal na desítku. Gól dává Roman Staněk po asistenci Komára a M. Staňka. Dovoluji si podotknout, že desátý gól = jubilejní gól = Roman dluží Ostrovu lahvičku s ohnivou vodou J

            Nyní nastala nepřehledná situace, po které  leží na zemi hráč Řepníků číslo 22. Více informací se dozvíte v našem exkluzivním rozhovoru s ostrovským  hráčem Leošem.

 

Interview:

Dobrý večer, všichni  jsou zděšeni rychlým ukončením zápasu. Můžete divákům přiblížit danou situaci?

Vše se seběhlo takto: Ostrovský Roman Šmejda vyváží puk z obraného pásma. Na modré čáře se ovšem v plné rychlosti sráží se soupeřem, který padá otřesen k zemi. Evidentně to není malicherný úraz a proto se obě mužstva dohodli na ukončení zápasu. Doufejme,   že se hráč s číslem 22 nezranil vážněji.

Když pomineme nešťastný závěr utkání, jak se Vám dnes hrálo? Myslíte si, že Řepníky byli silný soupeř?

Zápas už od začátku byl ovlivněn faktem, že na ledě nebyl rozhodčí. Z toho plynuly občasné nepříjemné situace s posuzováním offsidů, iceingů a hlavně jednotlivých vhazování. Jinak jsme hráli poměrně v klidu a nemyslím si, že Řepníky nás opravdu dostatečně prověřili.

 

Toto byla silná slova  ostrovského útočníka. Děkuji za rozhovor a přeji Vám i Vám hezký večer a dobrou noc.

 

 

Veronika Bartošová

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to Werry

(Redy, 26. 10. 2008 22:06)

No ale tady na tom zápase sem zrovna nebyl,takže pro mě je ten komentář na 1*

to Redy

(Werry, 24. 10. 2008 11:30)

díky Redy za komentář, live už ale nic nebude :-) tteda nic ode mě. zřejmě si to čteš totiž jenom ty, protože jenom ty si nějak zareagoval..no a ty jinak na hokeje chodíš, takže pro tebe bych to už psát nemusela :-)

Mooc pěkný

(Redy, 20. 10. 2008 23:54)

Musím uznat, že tohle se Ti fakt povedlo. Mrzí mě že sem tam nebyl, ale komentář mi to plně vynahradil.Doufám, že v tomto stylu budeš pokračovat. Jo a pozdravuj Lea.
Čauky a díky!