Jdi na obsah Jdi na menu
 


HC Ostrov : SOS Canada Hockey 9:5 (hráno přátelsky)

21. 2. 2008

útok: J.Růžek, M.Najbrt, M.Staněk, R.Staněk, L.Pék, R.Macháček, J.Smejkal

obrana: R.Šmejda, R.Janiš, V.Staněk, A.Sobotka, 

brankář: Jiří P. Albrecht

 21.2.2008    jsme na zimním stadionu v Hlinsku odehráli 1. mezistátní zápas.

Naším soupeřem se v tomto exhibičním utkání stal tým z kolébky hokeje.

Zápas se hrál na 3x20minut čistého času s rozhodčími, časomírou a dokonce i rolbou, která upravovala plochu po každé třetině! To samotné byl pro nás nevšední zážitek J.

Už od prvních pohledů na soupeře bylo jasné, že máme co dělat s výbornými hráči.

Úvodní sestavy se staví proti sobě na kruhu pro vhazování.. A je to tu, měření sil začalo, s rychlostí a nasazením na které jsme zvyklí z ligy to vskutku nemá nic společného.

Všichni hráči se ze sebe snaží vyždímat co nejvíc a tak to má být.

Do prvních šancí se dostal soupeř, nás však podržel jistými zákroky Albi. Na druhé straně po vhazování střílí příklepem Honzík a trefuje horní tyčku! Dlouho nerozhodný stav 0:0, k velké radosti fanoušků ze zámoří, přeměnil na vedení soupeřův obránce. Po ukrutném tempu, ve kterém se první třetina odehrála, jsme přestávku rádi přivítali J. V kabině se i přes nepříznivý výsledek o dosavadním průběhu jen a jen básnilo.

 Do druhé třetiny jsme i přes veškeré obavy na soupeře dokonale vlétli. V čase 3:07 napřahuje na modré čáře Roman Šmejda, brankář puk pouze vyráží před Honzíka, který ho k naší velké radosti zametá do brány. Je srovnáno..

Tento gól nám do žil vrátil plno sil. Najednou je nás plné hřiště a soupeř má v obraně nemalé problémy! Třemi rychlými brankami rveme vedení na svou stranu. V čase 8:02 druhé třetiny svítí na tabuli 4:1. Do přestávky dal soupeř svůj druhý gól utkání a to tvrdou střelou od modré čáry. Nástup kanadského celku však zlomil Roman Macháček, který střílí branku po nejneuvěřitelnějším odrazu puku jaký jsem kdy viděl! Před sirénou, ukončující střední část, střílí svoji první branku v utkání i jeden z bratrského tria v našich barvách Michal Staněk.

Do kabin jdeme tedy nadmíru spokojeni. Za pár minut nás soupeřovi hráči přišli navštívit a seznámili nás s jejich myšlenkami. Všichni se chovali velmi přátelsky a opravdu v pohodě.

 Poslední dějství jsme zahájili opět rychlou brankou. Kanaďané byli však v této části určitě aktivnější, nicméně naše obrana fungovala takřka bezchybně. V závěru se blýskl dvěma krásnými trefami Jarda Růžek, který si je za bojovný výkon bezesporu zasloužil. Poslední drama bylo když soupeř v krátkém časovém rozmezí 3x udeřil, nám se však povedlo odolat a tudíž dovést utkání do vítězného konce.

Co říci závěrem.. Takový zážitek bych přál každému z vás, nejde o to jestli jsme vyhráli nebo ne, ale o to, že 30 hráčů se zebe snaží vyždímat co nejvíc a to vše v krásné atmosféře a přátelském pojetí hry. Takové by to mělo být pořád.

…Děkujeme. ..

9:5 (0:1, 6:1,3:3)

Branky: Pék 3, Macháček 2, J.Růžek 2, Smejkal 1, M.Staněk 1

 

Leoš Pék, autor

Veronika Bartošová, stylista

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: Fotky

(Redy, 23. 2. 2008 23:09)

Pardon, už jsem je našel! :o)

Fotky

(Redy, 23. 2. 2008 23:07)

Budou i fotky???

krásný hokej

(Roman, 23. 2. 2008 12:12)

Po delší době super hokej s dobrým výsledkem.
Chci poděkovat fanouškům, kteří prijeli v tak pozdní čas(snad nelitovali).

super zážite

(Leo, 22. 2. 2008 19:05)

Super atmosféra, super soupeř, kvůli takovýmto zápasům stojí za to hokej hrát.. děkujeme kanadě za neopakovatelný zážitek

hokejová kvalita

(Honza, 22. 2. 2008 15:22)

Řekl bych, že to byl jeden ze tří nejlepších zápasů co jsme kdy sehráli, nehledě na výsledek - soupeř byl taky dobrej. Tentokrát nám to tam padalo, tak doufejme, že se nás to štěstí bude držet dál.