Jdi na obsah Jdi na menu
 


HC Budislav : HC Ostrov 3:4

16. 12. 2007

V sobotu 15.12. jsme nastoupili proti týmu z Budislavi a kdo má v paměti naše vzájemné utkání z předloňského finále, určitě se těšil na dobrý hokej.

V první třetině to opravdu tak vypadalo, ovšem v jejím závěru to začalo pěkně jiskřit. Hra se přitvrdila a rozhodčímu se trochu začala vymykat z rukou. Naštěstí přišla přestávka a teoretická možnost na zklidnění horkých hlav. Stav byl 2:1 pro Budislav.

Uklidnění bohužel nepřišlo a i já, kterýžto se vždy snažím spoluhráče mírnit, jsem po pár obdržených zákeřných úderech do přilby (ještě,že hraji s ochranným košíkem) vybuchl, jak saze v komíně. To nastalo, když dojíždějící soupeřův útočník opět udeřil hokejkou do přilby tentokrát našeho brankáře, který měl puk již v lapačce. Několika ranami jsem se mu snažil vysvětlit, že se to nedělá, on se bránil a šli jsme si na chvilku sednout.

To byl zlom utkání, od kterého jsme se spíš než o hru museli starat o to, abychom se včas uhýbali zákrokům, které jsou v učebnicích hokeje označeny jako zakázané. Občas jsme taky museli nějakou tu ránu rozdat, protože nás nebavilo nechat se otloukat.

Stav se přeléval z jedné strany na druhou a po závěrečném hvizdu byl výsledek 3:4 pro nás i díky skvělým 3 gólům Jardy Růžka. Před tímto hvizdem však došlo ke zranění našeho brankáře, který opět držel puk – soupeřův útočník tradičně nesmyslně dohrával souboj a spolu s naším obráncem, který gólmana bránil, na něj spadli, převrátili ho a došlo k nepříjemnému zranění kolena.

Nechci, aby to vypadalo, že celá Budislav hraje zákeřně, vše byla „práce“ 2-3 jedinců, kteří toho o hokeji asi moc neví. Svědčí o tom i jejich jeden osobní trest na 10 minut a jeden trest do konce utkání. Nebýt jich, mohl to být skvělý zápas.

Doufám, že příští zápas s Hostovicemi 26.12. ve 13:15 hodin proběhne ve sportovnějším duchu.

Vena, zástupce autora, který se kdesi flákal :-D

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blábol

(Štěpán, 27. 12. 2007 20:56)

Jedna velká lež! Chybí ti objektivní pohled.

Posudek

(Neznámí, 17. 12. 2007 18:00)

Nevím proč ale nad tou Budislaví jste to měli všechno pěkně zfilmované...... ale vyšlo vám to. Jeden z fanoušků.................... Štěpánova